Teslimat İade Bilgileri, iadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı açılmış, kullanılmış; örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti ve tahsilat komisyonu firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda firmamızın çalıştığı kargo şirketi ile alıcı ödemeli olarak gönderim yapmanız gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti ve varsa banka tahsilat komisyonu size aittir.

Teslimat İade Bilgileri, İade etmek istediğiniz ürünü sipariş tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri göndermeniz durumunda iade işleminiz başlatılacaktır. 7 günü geçen iadelerde talebi kabul etmeme hakkı saklıdır.

Ürünleri, kargo personelinin yanında teslim alınız; tarafınıza gönderilen ürünler; sağlam ise; teslim alınız. Aksi halde ürünüz, kırık, çizik vb. hasarlı durumda olduğunda; kargo personeline, tutanak tutturarak, ürünü; tutanakla birlikte tarafımıza gönderiniz. Kargo tutanağı olmadan, ürün teslim edildikten sonra, üründe kırık, çizik vb. hasarlı ürün teslim aldığını bildiren müşterilerimizin iadeleri kabul edilmeyecektir.İade İşlemleriBize ulaşan ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürün tedarikçi firmaya gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ile 7 işgünü arasında değişmektedir.Teslimat İade Bilgileri ve İptal İşlemleriSiparişiniz onaylanmasından, kargoya teslimatına kadar olan süre info@tarimmakinasi.com adresine e-posta atarak veya 0 358 212 30 50 numaralı telefondan bize ulaşarak siparişinizi ücretsiz olarak iptal ettirebilirsiniz.İptal edilen siparişlerinizde; eğer kredi kartı iadesi gerçekleştirilecek ise; kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içerisinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Bize ulaşan iade talepleri 48 saat içersinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.